17 júla, 2023

minút čítania

Rady a tipy

Všeobecné

Moderné nástroje realitného makléra

Môže 3D vizualizácia zvýšiť záujem o byty v pôvodnom stave?

Ak predávate nehnuteľnosť v pôvodnom stave alebo ako holobyt, môže byť výzvou presvedčiť kupujúcich o jej potenciáli. Virtuálna rekonštrukcia je pre vás ideálnym riešením, pretože umožňuje prezentovať nehnuteľnosť v jej plnej kráse a zároveň inšpiruje budúcich majiteľov. Na základe vlastných skúsenosti v tomto článku preskúmame, ako vám virtuálna rekonštrukcia zmení pohľad na nehnuteľnosť a priláka vážnych záujemcov.

V našej praxi sme nedávno zažili prípad, ktorý ilustruje silu virtuálnej rekonštrukcie a jej vplyv na rýchlosť predaja nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť v pôvodnom stave bola súčasťou našej aktuálnej ponuky tri mesiace a napriek jej atraktívnym rysom sa nehlásili takmer žiadni záujemcovia. Rozhodli sme sa použiť digitálnu transformáciu priestoru, a tým predstaviť jeho plný potenciál.

Po zmene inzerátu sme výrazne zvýšili vizuálnu atraktivitu nehnuteľnosti. Potenciálni kupujúci mohli vidieť nové interiérové usporiadanie a predstaviť si, ako by sa interiér dal prispôsobiť ich vlastným preferenciám.

Výsledok bol ohromujúci. Krátko po uvedení nového inzerátu s virtuálnou rekonštrukciou sa dosiahol predaj nehnuteľnosti do dvoch týždňov. Táto skúsenosť podčiarkuje účinnosť vizualizácie pri urýchlení predajného procesu a oslovovaní serióznych záujemcov. Vytvorenie možnosti plánovania a personalizácie priestoru prostredníctvom virtuálnych nástrojov výrazne prispelo k zvýšeniu rýchlosti a úspešnosti predaja.

Ukážka spomínanej nehnuteľnosti PRED a PO vizuálnej 3D rekonštrukcii:

Čo je virtuálna rekonštrukcia?

Virtuálna rekonštrukcia je moderná technika, ktorá využíva počítačovú grafiku na vizualizáciu a simuláciu zmien v nehnuteľnosti. Táto inovatívna metóda umožňuje digitálnu transformáciu holobytu alebo nehnuteľnosti v pôvodnom stave do pôsobivého priestoru s plnohodnotnou rekonštrukciou. Virtuálna rekonštrukcia môže zahŕňať zmenu interiéru, vonkajšie úpravy a pridanie moderných prvkov.

Výhody virtuálnej rekonštrukcie:

Podľa štúdie Národnej asociácie realitných profesionálov (NAR) sa predaj nehnuteľností s virtuálnymi rekonštrukciami zvýšil o 50%.

Vizuálna atraktivita: Kupujúci majú možnosť vidieť potenciál nehnuteľnosti v plnej kráse a predstavovať si tak svoj budúci domov.

Plánovanie: VR poskytuje možnosť plánovania budúcich úprav a personalizácie priestoru podľa preferencií kupujúcich.

Zvyšuje hodnotu: Zviditeľnením potenciálu nehnuteľnosti môže virtuálna rekonštrukcia prispieť k zvýšeniu jej hodnoty.

Virtuálna rekonštrukcia otvára nové možnosti pre predaj nehnuteľností v pôvodnom stave. Je to nástroj, s ktorým je možné prilákať pozornosť a zaujať kupujúcich už na začiatku, umožňuje vidieť potenciál a hodnotu nehnuteľnosti v jej najlepšom svetle. Integrácia virtuálnej rekonštrukcie do vášho predajného procesu môže byť kľúčom k úspechu a rýchlejšiemu predaju.

Dominika Čupeľová Marketingová asistentka
Email: cupelova@cassareal.sk